دسته‌بندی نشده

محافظ برق چیست؟

محافظ برق چیست؟

محافظ برق دستگاهی است که در مسیر ورودی جریان برق متصل به لوازم برقی قرار گرفته و ولتاژ یا آمپر وارده را کنترل می کند. به طور مثال اگر در برق رسانی اداره برق یا ولتاژ برق شهری و… مشکلی پیش آید، این دستگاه مسیر ورود برق را قطع نموده و در صورت استاندارد شدن جریان برق، آن را به لوازم برقی ما مانند تلویزیون یا یخچال و فریزر بر می گرداند. این گونه از آسیب جدی به لوازم برقی ما جلوگیری می شود.

مقدار کارکرد ولتاژ و آمپر همچنین زمان مورد نیاز برای عبور جریان الکتریکی، بستگی به لوازم برقی دارد، زیرا مقدار مصرف برق هر دستگاه و حساسیت هر وسیله برقی، متفاوت می باشد. به طور مثال برق مصرفی یک دستگاه ماشین لباسشویی با مخلوط کن یا چراغ اتاق متفاوت می باشد.

البته لازم به ذکر است به علت عدم رعایت مقررات ملی ساختمان (مبحث سیزدهم) در کشور ما، و عدم وجود چاه ارت و… قطعا هر منزلی جهت جلوگیری از خرابی و آسیب به لوازم برقی خود نیاز مند محافظ برق می باشد. که البته برای هر وسیله می توان یک محافظ برق در نظر گرفت یا محافظ برق را سر راه کنتور برق ساختمان نصب نمود. امید داریم با رعایت نمودن مبحث سیزدهم کلیه مسایل جریان الکتریکی در منازل بر طرف شود.

باید توجه داشته باشید که در هنگام خرید محافظ برق یک سری موارد را در نظر بگیرید. به طور مثال در برابر ضربه و حرارت مقاوم باشد. مناسب لوازم برقی که قرار است به محافظ های برق متصل گردد، باشد. اگر محافظ برق را برای یخچال و فریزر می خواهید، برای یخچال و فریزر مناسب باشد. حتما جریان خروجی آن را مطالعه فرمایید. همچنین اتصال سیم ورودی به کنتاکت ها به وسیله پیچ و مهره باشد تا در مواقع لازم، بتوان تعویض و تعمیر نمود.

لازم به ذکر است که از موارد مشابه خارجی در زمینه محافظ برق تهیه نکنید. زیرا مشخص نیست که قطعات مصرفی آن با کیفیتی تولید شده اند. یا موارد مصرفی در محافظ برق مناسب ولتاژ و آمپر و لوازم برقی ما می باشند یا خیر.

در صورتی که در منزل کودکی خردسال دارید، حتما از محافظ برق که دارای محافظ پلاستیکی دارند، استفاده نمایید. در این صورت فرزند شما نمی تواند اشیا را داخل آن وارد نماید.

بهتر است که در محافظ برق دارای کلید روشن و خاموش (OFF/ON) استفاده کنید. در این صورت اگر محافظ برق دچار مشکل شد، بدون این که به لوازم برقی شما آسیبی برساند می توانید آن را خاموش نمایید.

 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ecome_products product_style=”1″ per_page=”6″ title=”محصولات محافظ برق” taxonomy=”” hidden_markup=”” ecome_custom_id=”ecome_custom_5ec28603b7335″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text hidden_markup=”” ecome_custom_id=”ecome_custom_5ec28603b7339″]

انواع محافظ برق

کالای برق فروغی برای شما و برای داشتن گزینه های بیشتری برا انتخاب و خرید مناسب ترین گزینه بسته به نوع مصرف شما، انواع محافظ برق ها را کنار هم برای شما جمع نموده است. اکنون به توضیح آن ها می پردازیم تا شما نیز با آن ها بیش تر آشنا شوید.

  1. محافظ تک پریز با نمایشگر ولتاژ 20R1

این محافظ برق امکان کاهش یا افزایش ولتاژ برق را دارد. همچنین نمایشگر این دستگاه با نمایش شمارش معکوس برای زمان پایدر شدن ولتاژ، Our به حالت چشمک زن: افزایش ولتاژ، Und به صورت چشمک زن: کاهش ولتاژ و نشان دهنده برق شبکه در حالت عادی می باشد. محافظ های برق تک پریز با نمایشگر، دارای پریز ارت و فیوز محافظ کننده 10 آمپری است. این محصول از طراحی زیبایی برخوردار می باشد.

  1. محافظ برق سه خانه PA3

جنس این دستگاه از جنس پلی کربنات می باشد. محافظ برق سه خانه یک سیم 1.5 متری است. این محافظ های برق بسیار مناسب برای برای یخچال و فریزر می باشد همچنین در برابر ضربه و حرارت چون دیگر محافظ برق های کالای برق فروغی، مقاوم است. این دستگاه جزو محافظ برق هایی است که اتصال سیم ورودی به کنتاکت ها به وسیله پیچ و مهره است که می توان آن را به راحتی تعیمر و تعویض نمود.

  1. محافط ولتاژ مرکزی 20B1

این محصول حفاظت کاملی از دستگاه شما در برابر کاهش و افزایش ولتاژ برق دارد. محافظ ولتاژ مرکزی دارای نشانگر های افزایش ولتاژ، کاهش ولتاژ ورودی و زمان تاخیر برای اتصال است. این دستگاه قابلیت عبور جریان بالا بدون نیاز به کنداکتور را نیز د ارد.

  1. محافظ ولتاژ تک فاز دیجیتال 20JN1

دستگاه محافظ برق ولتاژ تک فاز، به شما این امکان را می دهد تا ولتاژ شبکه را به صورت دستی تنظیم نمایید. این دستگاه در برابر کاهش یا افزایش ولتاژ برق احتمالی از وسیله برقی شما محافظت می کند. در حین قطع و وصل شدن ولتاژ خروجی، مدت زمانی به طول می انجامد. در صورت بروز خطای افزایش یا کاهش ولتاژ نمایشگر آن، مشخص کرده و نشان می دهد. به شما این امکان را می دهد تا تنظیم بازه پایین را با ولتاژ برق بالا به روی دستگاه اعمال کنید.

کالای برق فروغی دو نوع از محافظ های برق صنعتی را برای ارائه هر چه بهتر خدمات به مشتری ها نیز دارد. 1. محافظ کولر گازی SDR 2. محافظ تکفاز صنعتی  SVR

این محافظ های برق، جهت محافظت از کولر های گازی برای کنترل جریان الکتریکی وارده به دستگاه می باشد. با نصب محافظ کولر گازی نمایشگر میزان ولتاژ شبکه را نشان می دهد. این دستگاه با اتصال برق شبکه به ترمسنال های MP و PH دستگاه شروع به کار می کند. (جهت اطلاعات بیشتر به سایت کالای برق فروغی مراجعه شود)

محافظ تکفاز صنعتی از وسایل برقی در برابر قطع متوالی برق محافظت نموده و امکان وصل مجدد برق به وسیله برقی را از یک تا سه دقیقه به تاخیر می اندازد.

خرید محافظ های برق

شما جهت خریداری از انواع محافظ های برق می توانید به سایت کالای برق فروغی مراجعه نمایید و جدا از خریداری این وسیله، از دیگر تجهیزات و خدمات این مجموعه دیدن نمایید. این سایت به طور کامل توضیحات تکمیلی جهت راهنمایی هر چه بهتر شما جهت خرید این محصول را ارائه می دهد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید